Retail Bitcoin Adoption to Boom as FTX Acquires Popular Blockfolio App?

Podczas gdy nabycie Coinmarketcap przez główną giełdę Binance nadal zajmuje ważne miejsce w ekosystemie, ostatnie wiadomości, że giełda FTX nabyła prawdopodobnie aplikację Crypto numer jeden, Blockfolio, wskazuje na kolejny duży ruch.

Przejęcie Coinmarketcap miało na celu opanowanie rozwijającego się rynku detalicznego i kontynuację indywidualnego rynku kryptograficznego. Ta akwizycja od FTX stanowi duży bodziec dla giełdy do natychmiastowego przejęcia milionów istniejących użytkowników detalicznych wraz ze wzrostem tej przestrzeni.

FTX powiedział, że zapłaci 150 milionów dolarów za Blockfolio i około sześciu milionów użytkowników, co jest dużą sumą jak na firmę, która powstała dopiero w ubiegłym roku. FTX jest giełdą skoncentrowaną na instrumentach pochodnych i podobno nadzoruje dziennie 750 milionów dolarów w transakcjach.

FTX wykorzystuje także dźwignie finansowe na żetony, które są tak złożone, że Bitcoin Era wycofał je z rynku, ponieważ jego użytkownicy „nie rozumieją ich“.

Blockfolio jest aplikacją konsumencką i zostało pobrane ponad 6 milionów razy na iOS i Android. Wcześniej startup zebrał 17 milionów dolarów od Funders Fund, Pantera Capital, Dan Matuszewski, DCM Ventures, Hashkey Digital Asset Group i innych.

Jest to niewątpliwie duży krok od FTX, aby spróbować wskoczyć na pokład ze znaną bazą użytkowników i wypchnąć swoją bazę rynkową trochę dalej z firmą, która wyraźnie lubi robić rzeczy trochę inaczej.

Nowe doświadczenia handlowe

Wydaje się, że pomiędzy tymi dwiema firmami istnieje duży nacisk na dalsze forsowanie pojęcia nowego doświadczenia handlowego, które wydaje się być odpowiednie dla inwestorów detalicznych.

„Jesteśmy na początku hossy, która wprowadzi więcej nowych użytkowników na rynek“ – powiedział Cointelegraph Ed Moncada, współzałożyciel i CEO Blockfolio.

„Prawie wszyscy odebrali telefon po tej transakcji“, kontynuował. „Ale jeśli chodzi o dopasowanie naszych misji, które są bardzo skoncentrowane na najlepszym doświadczeniu dla użytkownika, nie ma wymiany poruszającej się tak szybko lub tak przemyślane jak zespół w FTX“.

Nawiązując do „nowych doświadczeń handlowych“, które są obecnie rozwijane, Sam Bankman-Fried, współzałożyciel i CEO FTX, wyjaśnił, że „Od początku, naszym celem w FTX było budowanie najlepszej jakości doświadczeń handlowych z najgłębszą płynnością dla jak najszerszej grupy inwestorów. Blockfolio zbudowało zaufane relacje z milionami ludzi w społeczności kryptońskiej i jesteśmy podekscytowani możliwością współpracy z nimi w celu wypracowania nowych, interesujących doświadczeń dla tej grupy odbiorców“.